W naszym gabinecie wykonywane są zabiegi z medycyny estetycznej, m.in.:
– redukcja zmarszczek (botox, kwas hialuronowy, mezoterapia osoczem),
– poprawa jędrności skóry (mezoterapie mezokoktajlami, Mezoterapia osoczem)
– leczenie bruksizmu lub nadpotliwości toksyną botulinowa — zopowbieganie łysieniu.

Medycyna estetyczna zajmuje się w głównej mierze profilaktyką starzenia się skóry oraz niewielkimi rekonstrukcjami mającymi odtworzyć stan sprzed tego procesu. Mówiąc kompleksowo, poprzez drobne zabiegi jak mezoterapia, możemy odmłodzić, zregenerować naszą skórę i pozbyć się defektów.

Efekty zastosowania toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa (potocznie określana mianem botoks) jest produktem leczniczym wykorzystywanym powszechnie w likwidacji zmarszczek, leczeniu nadmiernej potliwości, bruksizmu czy migreny. Działanie toksyny opiera się na zahamowaniu produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. W konsekwencji dochodzi do zupełnie bezpiecznego i odwracalnego procesu zaniku siły mięśniowej w tzw. Płytce ruchu – zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika, natomiast mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć. Zabieg z użycie toksyny botulinowej w odpowiednio dobranej dawce pozwala zadowalające likwidować zmarszczki takie jak kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki wokół oczu, jak i poziome czoła. Botoks pozwala zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe, stąd stosowany jest w leczeniu w szczękościsku związanym z nadmierną pracą mięśni żwaczy oraz pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych u osób z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie – w największej ilości występuje w naszej skórze. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego, stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Niedobór związany z wiekiem upośledzą naturalną gospodarkę wodną organizmu i powoduje zapadanie się skóry. Wypełnienie okolicy kwasem hialuronowym poprawia proces wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – uzupełnia objętość skóry w miejscach, gdzie wystąpiło zwiotczenie. W medycynie estetycznej wykorzystujemy dwie główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest stosowany w preparatach do mezoterapii cienkoigłowej celem nawilżenia skóry – po podaniu utrzymuje się w tkance krótko (od kilku dni do około miesiąca). Podaje się go wtedy w obręb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym. Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz kwasu hialuronowego, który zależnie od stopnia usieciowania różnie długo utrzymuje się w tkance. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance, aczkolwiek zależy to również od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca podania. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.