Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Przywraca pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń, straciły swoją wartość funkcjonalną i estetyczną.

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych). Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe lub acetalowe, a do stałych wszelkie uzupełnienia ceramiczne – korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej – bardziej estetyczne).

Obecnie uzupełnienia protetyczne prawie niczym nie różnią się od naturalnego uzębienia. Poza uzupełnianiem brakujących zębów, za pomocą różnych rozwiązań protetycznych/kosmetycznych można odbudować złamane bądź zniszczone korony zębów, zmienić ich kształt i wielkość, a także dokonać korekty trwałych przebarwień. Dzisiejsza protetyka daje nieograniczone wręcz możliwości.
W Gabincie Stomatologicznym „Uśmiechnij się” oferujemy:

 

  • SPECJALISTYCZNE KONSULTACJE PROTETYCZNE

 

  • UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE STAŁE:
   – korony porcelanowe i cyrkonowe
   – mosty
   – wkłady koronowo – korzeniowe
   – licówki
   – inne typy uzupełnień stałych

 

 • UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE RUCHOME:
  – protezy acetalowe – nowość!
  – protezy szkieletowe
  – protezy akrylowe
  – szyny relaksacyjne