roentgenRadiografia cyfrowa jest alternatywą dla tradycyjnych, czyli analogowych zdjęć rentgenowskich. Metoda radiowizjografii cyfrowej jest obecnie najbezpieczniejszą metodą, dawka promieniowania jonizującego pochłanianego przez pacjenta jest obniżona nawet o 90%. Zdjęcia są ponadto bardzo szczegółowe, pozwalają na uchwycenie wszystkich detali, co jest szczególnie ważne w diagnostyce stomatologicznej. Zdjęcia zapisywane są w formie cyfrowej natychmiast po ich wykonaniu.

 

W Przychodni „Uśmiechnij się” wykonujemy:

Zdjęcie punktowe zęba
Jest to zdjęcie zęba wewnątrzustne, od wielu lat wykorzystywane w diagnostyce, przede wszystkim podczas leczenia kanałowego. Obecnie te ” małe” zdjęcia również wykonujemy techniką cyfrową. Prześwietlenie zęba daje dokładny obraz przebiegu korzeni zęba, ilości i stopnia zakrzywienia kanałów korzeniowych oraz wykrycia próchnicy na powierzchniach stycznych.

Zdjęcie panoramiczne
Pokazuje stan wszystkich zębów ( koron i korzeni ) oraz struktur je otaczających takich jak kości szczęk i żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych i częściowo zatok szczękowych. Jest również pomocne w ocenie wad rozwojowych, urazów i nowotworów. Potocznie często nazywane panoramą zębów. Jako zdjęcie przeglądowe znajduje zastosowanie także w wykrywaniu wielu nieprawidłowości zębowych – próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, niewyrznięte, dodatkowe, nadliczbowe, też nieprawidłowo przeleczone kanałowo.

Zdjęcie cefalometryczne
Wykonuje się przy planowanym leczeniu ortodontycznym. Umożliwia ono
dokładną diagnostykę wad ortodontycznych u pacjenta.
Zdjęcia w razie potrzeby możemy nagrać na dowolny nośnik danych ( CD. Pendrive).