zabiegi stomatologiczne

Bardzo często w gabinetach stomatologicznych spotykacie się z pojęciami, których znaczenia do końca nie znacie,
postanowiliśmy Wam je trochę przybliżyć.

 

licówki stomatologiczne Licówki – to bardzo cienkie porcelanowe nakładki służące do odtworzenia naturalnego wyglądu zębów, a jednocześnie zapewniające zębom siłę i wytrzymałość niczym naturalne szkliwo. Wykonywane są indywidualnie i łączone z naturalnym szkliwem zęba w trakcie kilku zabiegów stomatologicznych. Wymagają minimalnej preparacji we własnych tkankach zęba, przynoszą piękny efekt estetyczny.
implanty zębowe Implant zębowy – składa się ze „sztucznego” korzenia, na którym odtwarza się brakujący ząb. Wszczepiony implant pełni dokładnie takie same funkcje jak ząb naturalny, a jego trwałość jest najwyższa spośród dostępnych metod uzupełniania braków zębowych.
korona zębowa Korona – zwana też „koronką” to stałe uzupełnienie protetyczne ubytku zęba. Korony wykonane mogą być ze stopu metalu licowanego ceramiką lub z samej ceramiki. Korona bywa też częścią mostu protetycznego (co to jest wyjaśnimy poniżej) . Korona odtwarza kształt i kolor zęba naturalnego, zw w przypadku utraty sporej ilości własnych tkanek zęba- na skutek próchnicy, urazu. Natomiast korona tymczasowa zakładana jest jedynie na czas wykonywania korony protetycznej (docelowej). Kolor czy kształt przypomina już wygląd korony ostatecznej. Jej zadaniem jest zabezpieczenie zęba przed nadwrażliwości , przesuwaniem się pozostałych zębów i zachowaniu estetyki.

 

most protetyczny Most protetyczny – pełni główną rolę jaką jest uzupełnienie luki bądź luk w łuku zębowym. Most składa się z koron protetycznych (wcześniej wspomniane) osadzonych na zębach lub implantach połączonych z „zębami sztucznymi” zastępującymi brakujące zęby w łuku.

2018 © Copyright - GABINET UŚMIECHNIJ SIĘ

Adres: Sieniawa, Rynek 4F, e-mail: info@gabinetusmiechnijsie.pl, telefon: +48 794 130 130