stomatologia dziecięcaGłównym naciskiem jest zapobieganie powstawaniu problemów w obrębie jamy ustnej, aniżeli samo leczenie, Niezwykle ważne jest, aby nasze pociechy były objęte profesjonalną opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Zajmujemy się kompleksowo zębami mlecznymi i stałymi, proponując leczenie, a także różnego rodzaju zabiegi profilaktyczne polegające na zabezpieczeniu zębów, jak np.: fluoryzacja czy lakowanie bruzd.
Pierwsza wizyta jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, która ma na celu zapoznanie się dziecka z gabinetem stomatologicznym oraz naszym personelem. W trakcie spotkania oswaja się małego pacjenta z urządzeniami stomatologicznymi, demonstruje zasady działania nieznanych dla dziecka urządzeń i przedmiotów. Dzięki temu gabinet staje się dla małego pacjenta miejscem kojarzonym z mile spędzonym czasem.
Podczas wizyty mały pacjent może umilać sobie czas oglądając wybraną bajkę lub słuchając ulubionej piosenki. Dziecko leczone w miłej atmosferze i bezboleśnie chętnie odwiedza swojego stomatologa. Każdy zabieg, przy obecnych metodach leczenia powinien być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a moment podawania znieczulenia można również przeprowadzić bezboleśnie.

Gabinet „Uśmiechnij Się” oferuje dla najmłodszych :

– leczenie zębów mlecznych
– leczenie niedojrzałych zębów stałych
– leczenie chorób jamy ustnej
– leczenie wad zgryzu
– zaburzenia ząbkowania
– profilaktyka próchnicy
– nauka prawidłowej higieny jamy ustnej