stomatologia zachowawcza rzeszówStomatologia zachowawcza – to profilaktyka i leczenie próchnicy.
W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi:
– leczenie próchnicy zębów,
– odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
– leczenie endodontyczne (kanałowe).

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Posiadamy również nowoczesne znieczulenia komputerowe Calaject.

Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

 

Znieczulenie komputerowe
Podanie środka znieczulającego, nie musi wiązać się tradycyjną igłą i strzykawką. Rozwiązaniem jest znieczulenie komputerowe które eliminuje obawę przed ukłuciem oraz zapewnia komfort i niemal natychmiastowe działanie. Doskonale sprawdza się u małych pacjentów, osób wrażliwych na ból lub cierpiących na dentofobię.

Znieczulenie komputerowe Calaject to najnowsze urządzenie duńskiej firmy pozwala na wykonywanie znieczulenia punktowego niemal przy każdym rodzaju zabiegu. Dzięki wyposażeniu w specjalny czujnik, możliwe jest działanie poniżej progu bólu ludzkiego organizmu, co oznacza, że podanie znieczulenia w tej formie jest praktycznie bezbolesne.

Technika umożliwia również na znieczulenie tylnych, dolnych zębów bez konieczności stosowania znieczulenia przewodowego. Pozwala to na eliminację uciążliwego, utrzymującego się przez kilka godzin po zabiegu, uczucia zdrętwienia twarzy i języka, które ma miejsce w przypadku klasycznych metod znieczulenia.